flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Рада суддів України звернулася до народу України

28 лютого 2022, 14:30

Рада суддів України за результатами робочої наради, яка відбулася 28 лютого, ухвалила звернення до народу України. 

Дорогі українці! Шановні співвітчизники!

24 лютого 2022 року Україна зазнала широкомасштабного вторгнення на свою територію російських військ.

Вже четверту добу російські окупаційні війська продовжують агресію проти України. Під вогнем наразі перебуває мирне населення Києва, Харкова, Чернігова, Сум, Маріуполя, Миколаєва, Херсона та майже всі населені пункти в північних, східних та південних регіонах України.

Російські окупанти переходять до активного застосування диверсійно-розвідувальних груп, які знищують об’єкти цивільної інфраструктури та вбивають мирне населення великих міст. Нехтуючи нормами Міжнародного гуманітарного права, російський агресор тільки за останню добу наніс ураження по нафтобазах у Василькові та зруйнував газогін в місті Харкові. Російські війська продовжують наносити ураження багатоповерховим житловим будинкам за допомогою ракет та великокаліберної зброї.

Розпочавши збройну агресію та війну проти України, Росія порушила фундаментальні норми та принципи міжнародного права, низку двосторонніх та багатьох договорів та угод, зокрема ті, що містяться у:

- Статуті ООН 1945 року;

- Заключному акті НБСЄ (Гельсінському Заключному акті) 1975 року;

- Декларації про принципи міжнародного права, що стосуються дружніх відносин між державами відповідно до Статуту ООН 1970 року;

- Резолюції ГА ООН "Визначення агресії" 1974 року;

- Декларації про неприпустимість втручання у внутрішні справи держав, про захист їх незалежності та суверенітету 1965 року;
- Декларації про неприпустимість інтервенції та втручання у внутрішні справи держав 1981 року;

- Декларації про посилення ефективності принципу утримання від погрози силою чи застосування сили у міжнародних відносинах 1987 року;

- Будапештському меморандумі про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї 1994 року;

- Договорі про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і РФ 1997 року;

- Договорі між Україною і Російською Федерацією про українсько-російський державний кордон від 2003 року;

- Договорі між Україною та РФ про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки 2003 року;

- Угоді між Україною та РФ про статус та умови перебування Чорноморського флоту РФ на території України 1999 року тощо.

Уся суддівська спільнота України рішуче засуджує розв’язування агресивної війни, ведення активних бойових дій на території України, численних порушеннях прав людини, актів мародерства.

Виправдання цьому немає в жодній нормі міжнародного права!

Рада суддів України, як вищий орган суддівського самоврядування, запевняє, що в умовах воєнного стану робота судів не припинена, ваше конституційне право на судовий захист не обмежено. Ніяких скорочених чи прискорених процедур здійснення правосуддя немає. Всі суди, де це можливо, якщо вони не мають значних технічних пошкоджень чи не зруйновані повністю внаслідок бомбардувань та обстрілів, працюватимуть.

Судова спільнота долучається і буде долучатися до усіх можливих волонтерських ініціатив, які спрямовані на підтримку Збройних сил України та територіальної оборони на місцях. Ми віримо в наш народ й українську армію.

 

Джерело - сайт Ради суддів України