Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
З метою вдосконалення навичок в роботі з Електронним судом, секретарям судового засідання, було проведено навчальну ( інструктивну ) нараду, де окремо висвітлилось питання стосовно судових викликів та повідомлень.
Судові виклики і повідомлення про виклик в адміністративному процесі здійснюються судовими повістками про виклик і повістками-повідомленнями, які мають відповідати вимогам, встановленим Кодексом адміністративного судочинства України. На відміну від господарського процесу, де повідомлення про виклик відбувається шляхом вручення ухвали, в порядку встановленому для вручення судових рішень.
Узгоджено алгоритм дій, щодо формування судової повістки (повідомлення ) та формування звіту про доставку (недоставку) судової повістки (повідомлення) на електронну адресу.
Учасники судового процесу отримують документи за допомогою зареєстрованого ЕК, надсилають документи іншим учасникам судового процесу, подають позовні заяви та інші процесуальні документи, які можуть бути предметом судового розгляду, а також отримують судові рішення, в тому числі судові повістки (повідомлення) та інші електронні документи.
Реєстрація в електронній системі не позбавляє учасника права на отримання судових рішень в паперовій формі, оскільки до дня початку функціонування ЄСІТС, суд вручає судові рішення в паперовій формі.
Однак слід зазначити, якщо учасники не зареєстровані в ЕК, то повідомлення таких учасників здійснюється в інший, визначений процесуальним законодавством спосіб.
Впровадження системи, яку ще називають електронним доступом до правосуддя має основним завданням покращення умов роботи працівників судів, а також забезпечння швидкого і зручного доступу громадян до інформації про рух судової справи, час і місце її розгляду, обміну процесуальними документами між судом та учасниками судового процесу із застосуванням електронного цифрового підпису.