Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Як повернути надміру чи помилково сплачений збір?
Судовий збір повертається за клопотанням особи, на підставі ухвали суду а саме:
У разі повернення судового збору ( крім помилково зарахованого ) до органу Казначейства подається оригінал або належним чином засвідчена копія ухвала суду.
Ухвала суду подається платником до органу Казначейства разом з його заявою про повернення коштів з бюджету та оригіналом або копією документа на переказ або паперовою копією електронного розрахункового документа, які підтверджують перерахування коштів до бюджету.
Копія документу на переказ подається у разі знаходження оригіналу документа на переказ в матріалах судової справи та з зазначенням про це в ухвалі суду.
Заява про повернення коштів з бюджеу, яка подоється до відповідного органу Казначейства,складається платником у довільній формі з обов’язковим зазначенням такої інформації:
У заяві платник може визначити довірену особу для отримання коштів, що мають бути повернені йому з бюджету. У такому разі до заяви про повернення коштів з бюджту додаються довіреність на отримання коштів довіреною особою, засвідчена згідно з вимогами Цивільного кодексу України, та копія паспорта довіреної особи.
Повернення судового збору, якщо такий був сплачений без подальшого звернення до суду, або був помилково сплачений
Для повернення помилково сплаченого судового збору платнику необхідно звернутись до суду ( на рахунок якого помилково перерахований судовий збір із заявою про отримання подання на повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету зборів, плажежів та інших доходів бюджету
В такій заяві слід обов’язково зазначити:
Після отримання такої заяви судом розглядаються отримані документи, перевіряється факт зарахування коштів на рахунок, визначений для сплати судового збору, та факт того, що заявник дійсно з позовною заявою до суду не звертався. Після чого заявникові надається подання на повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету зборів, платежів та інших доходів бюджетів.
Платник подає до органу Казначейства за місцем зарахування платежу заяву разом з оригіналом платіжного доручення та подання, дата складання яких не перевищують 30 календарних днів.
Компенсація судового збору
У випадку, коли обидві сторони у цивільній або адміністративній справі звільнені від оплати судових витрат, вони компенсуються за рахунок держави в їх фактичному розмірі, але не більше граничних розмірів компенсації.
Компенсація судових витрат особам, які їх зазнали, здійснюються шляхом перерахування коштів на їх поточні рахунки в банківських установах.
Підставою для компенсації судових витрат є судове рішення.
Особа має звернутися, яким винесено рішення про компенсацію судових витрат, або до відповідного територіального управління Державної судової адміністрації України, якщо судове рішення по зазначеному питанню було винесено судом першої інстанції, із заявою про компенсацію понесених нею судових витрат у справі.
До заяви необхідно додати копію судового рішення, яким компенсовано судові витрати, оригінал або копію документа на переказ або паперову копію електронного розрахункового документа, які підтверджують перерахування коштів до бюджету, із зазначенням у заяві дати та номеру такого документу.
Копія документу на переказ подається у разі знаходження оригіналу в матеріалах судової справи та зазначення про це в ухвалі суду.
В заяві слід обов’язково зазначити інформацію про: