flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Доброчесність і компетентність судді – основні елементи довіри до суду

02 серпня 2018, 14:10

1–2 серпня 2018 року в місті Львові місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України проводило семінар для суддів місцевих судів на тему: “Авторитет судової влади: доброчесність та компетентність судді як основні елементи довіри до суду”.

Вітальними словами семінар відкрила директор Львівського регіонального відділення Оксана Польна, яка представила викладачів і зосередила увагу на програмі семінару. Начальник територіального управління Державної судової адміністрації в Львівській області Віктор Дейнека звернув увагу на результати, досягнуті Національною школою суддів України на шляху до підвищення довіри суспільства до судів, зміцнення авторитету кожного судді як гаранта правосуддя. Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду, голова комітету Ради суддів України з питань забезпечення незалежності суддів Андрій Жук підкреслив важливість розгляду питання доброчесності в історичному, економічному та психологічному аспектах і побажав учасникам активно долучатись до дискусій, під час яких поняття авторитетності буде розвиватися та розширюватися.

Семінар проводили голова господарського суду Хмельницької області Сергій Крамар, голова господарського суду Львівської області Михайло Юркевич, заступник голови Львівського апеляційного адміністративного суду, кандидат юридичних наук Олег Заверуха, судді Олександр Сасевич, Роксолана Качур, Андрій Жук, адвокат, партнер АО Арцінгер, Почесний консул Австрії в  місті Львові, арбітр МКАС при ТПП України Маркіян Мальський, доцент кафедри давньої історії України та архівознавства історичного факультету Львівського національного університету ім. І. ФранкаСтепан Білостоцький, спеціалісти по соціальній роботі та головні психологи Центру “Жіночі перспективи” Олена Кальбус і Світлана Бєляєва, радник/тренер з питань верховенства права Консультативної місії Європейського СоюзуМаркус Ролофс, фахівець–експерт із комунікацій у системі правосуддя, член Національної спілки журналістів Ольга Давид, головний редактор он–лайн видання “Захід-нет” Олег Онисько, керівник прес–служби ПАТ “Кредобанк”, експерт із комунікацій Віктор Гальчинський.

Семінар розпочався із розкриття історичного змісту суддівництва, становлення інституту права протягом сторіч і впливу цієї складової на судову систему в сьогоденні. Учасники семінару обговорили питання щодо судової влади у відносинах з іншими гілками влади та поведінку судді при здійсненні правосуддя з урахуванням міжнародних стандартів. Психологи знайомили суддів із методами управління в судах, а також залучали їх до  участі в рольових іграх, які мають виявити приховані лідерські якості кожного учасника.

Окрім того, судді взяли участь у комунікативному практикумі на тему: “Авторитет у суспільстві формують люди”, під час якого увагу було звернуто на питання загальноприйнятих цінностей у суспільстві.

Учасники семінару також обговорили взаємодію судів зі ЗМІ, зокрема правильний медіа супровід у ході розгляду резонансних справ, персональний імідж судді в соціальних мережах як складової довіри. Під час виконання практичних завдань судді закріплювали теоретичний матеріал та отримували необхідні навички.

Національна школа суддів України пропагує авторитет судової влади як найбільш значущу її складову на рівні зі здійсненням правосуддя, адже від довіри суспільства та взаємодії судів із ним залежить рівень правової свідомості, взаємної відповідальності та перспективи держави як демократичної.

 

 

НАЦІОНАЛЬНА ШКОЛА СУДДІВ