flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Судді, прокурори й адвокати спільно працюють над кодексом професійної етики у сфері правосуддя

27 листопада 2018, 16:21

26 листопада 2018 року відбулося спільне засідання робочої групи, до якої увійшли члени від Ради суддів України, Ради адвокатів України, Ради прокурорів України та представники Всеукраїнської громадської організації "Асоціація правників України" з метою розробки проекту Кодексу професійної етики і визначення спільних етичних принципів у сфері правосуддя у відповідності до Резолюції "Професійна етика правосуддя" від 21 вересня 2018 року. Тоді, за ініціативи Ради суддів України у Києві вперше відбулося спільне засідання Ради суддів України, Ради прокурорів України, Національної асоціації адвокатів України, Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини щодо питань забезпечення прокурорами й адвокатами дотримання основоположних засад судочинства та етичних норм органами, що беруть участь у здійсненні правосуддя та судових процесах.

Головували на засіданні робочої групи Єгор Краснов, голова Комітету з питань дотримання етичних норм, запобігання корупції і врегулювання конфлікту інтересів Ради суддів України та Михайло Місюра, Голова Ради прокурорів України.

Відкриваючи засідання, Голова Ради суддів України Олег Ткачук зазначив, що попри існування в усіх представників юридичних професій своїх етичних принципів та правил поведінки в професії і суспільстві, нині правники потребують запровадження спільних етичних принципів юристів, що здійснюють правосуддя та забезпечують його здійснення. "Ми маємо спільно, не порушуючи етичні принципи представників кожної юридичної професії, напрацювати такий механізм реагування на порушення процесу прокурорами, адвокатами й суддями, який би дозволив оперативно реагувати й звертатися до дисциплінарних органів з тим, щоб присікати неналежну поведінку і діяльність під час розгляду судових справ. Адже ті завдання, які стосуються трьох інституцій органів правосуддя: суддів, прокуратури й адвокатури, скеровані на одне – розбудову справедливого суду і забезпечення верховенства права",- наголосив Олег Ткачук.

Члени робочої групи зійшлися на тому, що проект Кодексу професійної етики і визначення спільних етичних принципів у сфері правосуддя має грунтуватися на неухильному дотриманні конституційних принципів верховенства права та законності, а під час здійснення правосуддя учасники судочинства повинні поважати принципи професійної незалежності один одного і не повинні вчиняти дій, які спрямовані на невиправдане затягування судового розгляду справ, а також не допускати випадків безпідставної неявки прокурорів та адвокатів у судові засідання.

Юристи розраховують, що Кодекс професійної етики і визначення спільних етичних принципів у сфері правосуддя дозволить набагато ефективніше організовувати судові процеси та забезпечувати правосуддя.

Джерело:Прес-служба РСУ